Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul näitas eelmise aasta kogemus, et peomelus võib asjade kaotamist ette tulla tavapärasest rohkem. "Meie peamine soovitus on see, et peole võetaks kaasa vaid hädavajalikud esemed ja dokumendid. Oma vara tuleks hoida nii, et see oleks kaitstud varaste ja kadumise eest," ütles Sinimeri.

Eelmisel aastal saabus Pärnusse ka neid, kelle eesmärgiks oligi kasutada ära inimeste uinutatud valvsust ja rõõmsat peomeeleolu, et panna toime taskuvargusi. Soojad ilmadega kaasnev taskute vähesus tõi kaasa selle, et tantsuhoos pudenesid inimestel asjad lihtsalt taskust välja.

Sellel aastal on festivalialal avatud politseitelk, kuhu korraldajad ja turvameeskond toimetavad festivalialalt leitud esemed. Politsei tagastab need seal omanikele ja päeva lõppedes rändavad omanikuta esemed edasi Pärnu politseijaoskonda, mis asub aadressil Pikk 18. Linnaruumist leitud esemed kogutakse kohe Pärnu politseijaoskonda. Kõik esemed pildistatakse üles ja info leiu kohta avaldatakse reaalajas ürituse seinal.

"Kui olete midagi kaotanud, siis oleks kõige mõistlikum märkida lehel ennast osalejaks ja tellida kõik teavitused. Nii on võimalus, et saate kohe teada, kui teie telefon või rahakott on meieni jõudnud," soovitab Sinimeri.

Kui leiate lehel avaldatud piltide hulgast selle, mis peaks teile kuuluma, tuleks ühendust võtta spetsiaalselt leitud esemetega tegelevale infotelefonile 444 6500. Sealt saab juba täpsemad juhised, kuidas kaduma läinu tagasi enda valdusesse saada.

Möödunud aastal jõudis Pärnu politseijaoskonda umbes 250 eset, mille hulgas oli nii dokumente, rahakotte kui ka võtmeid ja mobiiltelefone. Suurem osa neist leidis tagasitee omanikuni Lääne prefektuuri Facebooki lehe kaudu, mida eksperimendi korras sellel otstarbel kasutati. Kõige kaugem koht, lehe abiga esemeid tagastati, oli Brasiilia.