ÜRITUSEKORRALDAJAD PAHASED | Miks toetas EAS hiigelsummaga rootslaste festivali Into The Valley, mille politsei ära keelas?

 (45)

Into The Valley 2017 muusikafestival Rummu karjääris
Into The Valley festival Foto: Karli Saul

Ettevõtluse Arenduse Sihtasutuse suurtoetus nädalavahetusel Rummu karjääris toimunud rootslaste tehnomuusikafestivalile Into the Valley tekitab teistes üritustekorraldajates pahameelt.

Nimelt on küsitav 65 000 euro andmine festivalile, mille politsei turvameeskonna puudumise tõttu ära keelas ja kuhu tuli kohale ilmselt oodatust poole vähem külalisi, vahendab TV3 uudistesaade.

Reno Hekkonens ütleb, et EASi käitumine on Eesti kontserdikorraldajatele näkku sülitamine. "See on 500-euroste suure paki lõkkesse viskamine," märkis ta ja lisas, et nii asju lihtsalt ei tehta.

Ta toonitas, et turvalisus peaks olema esmane. EASi poolt öeldi, et turvameeskonna puudumise pärast oldi mures ning tehti kõik, et probleeme ei tekiks. Raha eraldamist peetakse aga õigustatuks. Turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso rõhutas, et eesmärk oli tuua siia Rootsi turiste.

Eestisse oodati 6000 külastajat, festivali alguseks aga oli müüdud vaid 3000 piletit. Tõsi, osa külastajaid planeeriski pileti osta kohapeal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare