Sabaton ja Accept annavad täna õhtul Kultuurikatlas kontserdi

 (1)

Sabaton ja Accept annavad täna õhtul Kultuurikatlas kontserdi
Foto: Pressimaterjal

Juba täna õhtul annavad Tallinnas Kultuurikatlas kontserdi metalmuusika kaks suurnime — Sabaton ja Accept. Sabaton on oma tuurile “The Last Tour” palunud külalisena kaasa Saksa vanameistrid ansambist Accept. Kontserdi ajavana astub üles Twilight Force.

Sabatoni bassimängija Pär Sundström lausus, et bänd lõpetas hiljuti stuudios töö uue albumiga "The Last Stand". "Me teame, et tegime väga hea albumi, mida fännid saavad aastaid ja aastaid nautida. Kas see on meie jaoks ka parim album seda näitab aeg...", lausus Sundström. "Kuid kindlasti saame väita, et tuur "The Last Tour" saab olema suurim ja parim, mis Sabaton on eales teinud. Ootame seda tuuri pikkisilmi!"

„Nõusolek minna Sabatoniga koos tuurile tuli Accepti jaoks väga lihtsalt – meie läbisaamine on suurepärane," kõneles Accepti kitarrist Wolf Hoffmann. "Meil ol väga meeldiv ühine USA tuur ning oleme nende käekäiku austusega jälginud. Me pole enne näinud nii kindla visiooni ja suure töötahtega bändi nagu seda on Sabaton."

Grammis (Rootsi vaste Grammy auhinnale) nominent, Rootsi power-metal bänd Sabaton sai alguse aastal 1999. Esimesed salvestused tehti legendaarses Abyss stuudios produtsent Peter Tägtgreni (Pain, Hypocrisy) nupukeeramisel. Demode kogumik "Fist of Fight" ilmus 2001. aastal plaadifirma Underground Symphony vahendusel ning täispika debüütalbumini "Primo Victoria" jõudis bänd 2005. aastal. Debüütalbumi temaatika oli kantud erinevatest sõjalistest lahingutest, sealhulgas Stalingradi lahing.

Albumi "Attero Dominatus" (2006) teemadeks olid Berliini lahingud, Hiroshima ja Nagasaki pommitamised jne. Albumi reklaamiks tegi bänd esmakordselt kaasa tuuri kui mängiti soojenduseks ansamblitele Edguy ja Dragonforce. Järgnesid tuurid koos Lordi, Therioni ja Grave Diggeriga. 2007. aastal andis Underground Symphony lõpuks välja ka albumi "Metalizer", mis pidi tegelikult ilmuma juba 2002. aastal, kuid mis jäi erinevatel põhjustel riiulitele tolmu koguma. Vaatamata sellele, et plaadifirma ei teinud albumi reklaamimiseks erilisi pingutusi, jõudis "Metalizer" Rootsi hard-rock tabelites kõrgeimatele kohtadele.

Loe veel

Album "The Art of War" ilmus 2008. aastal ja just selle albumiga sai bänd tõeliselt oma näo, eristudes paljudest sama stiili mängivatest gruppidest. Sabatoni edu ei jäänud märkamata ka Euroopa tuntuimal plaadifirmal Nuclear Blast ja nii ilmuski 2010. aasta kevadel album "Coat of Arms" juba selle leibeli vahendusel. Vahetult enne albumi "Carolus Rex" ilmumist 23. mail 2012 toimus bändis suurem verevahetus ja algsest koosseisust jäid alles vokalist Joakim Brodén ja bassimängija Pär Sundström.

2014. aasta jaanuaris teatas Sabaton, et album "Heroes" ilmub sama aasta mais. Albumist kujunes Rootsis tõeline müügihitt tõustes albumimüügitabelis kohale nr 1. Möödunud aastal augustis nägi ilmavalgust album "The Last Stand".

Uksed kultuurikatlasse avatakse õhtul kell 18.00. Kontserdi ajakava:
19.00 TWILIGHT FORCE
20.00 ACCEPT
21.30 SABATON

Viimased piletid Sabatoni ja Accepti kontserdile hinnaga on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti reedel. Jäänud on veel ca 50 piletit!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare