BLOGI JA SUUR GALERII | Saksa industriaalroki lipulaev Rammstein müristas lauluväljakul poolteist tundi! Sellist valgusšõud pole siinmail varem nähtudki

 (220)

Täna õhtul esines Tallinna lauluväljakul sakslaste au ja uhkus Rammstein. Saksa industriaalroki lipulaev külastab Eestit esimest korda üle seitsme aasta ning Tallinna kontsert on Rammsteini esimene ja ainus välishow Baltikumis. Erikülalistena astusid üles Mustasch Rootsist ning Winny Puhh Eestist.

Rammstein on hästi tuntud oma suurejooneliste live-lavastuste poolest, mille põhielementideks on alati viimse detailini lihvitud püro- ja tule- ning valgusefektid, mastaapsed lavakonstruktsioonid, provokatiivsed lavakostüümid ning rammsteinilik muusika. Kuid lavashow keskel on alati need kuus bändiliiget — Till Lindemann, Flake Lorenz, Christoph Schneider, Paul Landers, Richard Z. Kruspe ja Oliver Riedel — see loovelement, mille ümber kõik ülejäänu pöörleb.

Muusikute endi sõnul leidub inimesi, kes arvavad, et nad on tõeliselt naljakad ning inimesi, kes arvavad just vastupidi, et nad on uskumatult tõsised. “Ehk siis see kõik keskendub isiklikul arvamusel. Usun, et meid tunnustatakse justkui peeglina — ükskõik mis nägemus või ettekujutus inimestel on, see peegeldub neile otse tagasi…”, ütles Paul Landers.

Kontserdil Tallinna lauluväljakul kõlasid Rammsteini kõige suuremad hitid, sealhulgas “Du hast”, “Links 2-3-4”, “Ich will”, “Sonne”, “Mein Herz brennt” jpt.

Seotud lood:

AJAKAVA:
16:00 väravad
19:00 Winny Puhh (est)
20:00 Mustasch (swe)
21:30 Rammstein (ger)
23:59 ürituse lõpp

Publik on Tallinna lauluväljakul kohal, et tuua selle suve ühe kõige võimsama kontserdi melu oma lugejateni nii sõnas kui ka pildis. Kui oled ka ise Tallinna lauluväljakule minemas ning sinu terav silm märkab miskit põnevat või õnnestub sul hoopis rokimeestega üks vinge selfi teha , siis saada meile oma klõpsud aadressil vihje@delfi.ee!

Rammsteini kontsert
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/fotod-ja-video-totaalne-eufooria-vaata-kuidas-rammsteini-kontserti-vaisanud-rahvas-uhtse-massina-lauluvaljakult-kesklinna-imbus?id=78527535
Et kontserdimeeleolud ei jahtuks ka sombusel argihommikul, siin Publiku intervjuu kitarrist  Paul Landersiga.  http://publik.delfi.ee/news/muusika/publiku-intervjuu-rammstein-peab-terrorilaine-tottu-oma-lavasou-paremini-labi-motlema-senini-olime-meie-need-kes-panid-asju-plahvatama?id=78526607
Narva maantee ääres asuv Vintage Factory kutsub inimesi järelpeole. Pubi Facebooki lehel seisab, et nad on avatud viimase kunde lahkumiseni. 
Vaade Narva maanteele - rahvas suundub südalinna. 
Ametlik kontsert võib ju läbi olla, ent pidu läheb edasi! http://publik.delfi.ee/news/muusika/delfi-video-i-rammsteini-kontserdi-mitteametlik-jarelpidu?id=78526205
Massid suunduvad südalinna suunas. Antud foto on tehtud veel lauluväljaku juurest, ent üks kontserdikülastaja märkis, et jõudis praeguseks juba Viru keskuseni. Hea, lauluväljak linnasüdamele nii lähedal asub. 
Teel kesklinna hoiab liiklusel silma peal ka politsei. Agarad pidulised tegid muidugi ka auto kõrval pilte.
Väike meenutus ülevatest emotsioonidest! https://www.instagram.com/p/BVNmvHIl-Ae/
Pidu läbi!
Meeleolu on ülev ka koduteel - juubeldatakse ning ümisetakse Rammsteini tuntumaid hitte.
Inimesed sammuvad kesklinna poole.
Ja nüüd õhtu kõige tüütum osa - rahvamassid peavad kuidagi ka koju saama. Taksot on ilmselt pea võimatu saada, rääkimata busside peale mahtumisest.
Nagu mõne telenovela lõpp, ekraanile ilmub selge sõnum, et nüüd on kõik!
Paistab, et sellega pandi kontserdile ka lõplik punkt!
Loo järel tänas Till sulaselges eesti keeles: "Suur tänu! Aitäh!"
Põlev ingel Tilli kehastuses. Käib lugu "Engel". Vähemasti eilsel kontserdil oli see ametliku kava järgi õhtu eelviimane lugu.
See on Šõu suure algustähega!
https://www.instagram.com/p/BVNiDzYBpZX/
Kogupereüritus!
Homme on küll tööpäev, aga ega Rammstein ka tavasündmus pole. Kindlasti on üle linna paljud mitteametlikud järelpeod. Ühe ürituse korraldab näiteks südalinnas asuv rockibaar Pikne.
Bänd lahkus lavalt - end õnneks oli tegu vaid pisikese pausiga, nüüd on nad laval tagasi.
https://www.instagram.com/p/BVNhlnnFbZm/
Ja nüüd kõlab üks Rammsteini vaieldamatult suurimaid hitte "Du Hast". Kes kohapeal viibida ei saa, lohutagem end siis vähemasti legendaarse videoga.
Pisut vaoshoitumad muusikasõbrad kontserdile kaasa elamas. 
Võimas tulešõu on Rammsteini üks firmamärk.https://www.instagram.com/p/BVNeZ3yjy19/
Nagu näha, on ka politseinike tööpõld kontserdil lai. 
Milline vahe - lauluväljak hommikul ja nüüd. https://www.instagram.com/p/BVNe0pFgzDK/
Vaadake ka mäe otsast - lava on küll kaugel, ent üleüldine šõu paistab siia eriti efektselt. 
Nagu võiski arvata: väravate juures on rahulik. Teine tipptund tuleb vähem kui paari tunni pärast, kui rahvamassid hakkavad kontserdi järel kodu poole suunduma. 
RAMMSTEIN ON KOHAL! Vaata megagaleriid! https://g3.nh.ee/dgs/loader.php#id=197354
Kui ei teaks, arvaks, et tegu on temperamentsete lõuna-eurooplastega, kontserdile elatakse elavalt kaasa!
Till on hoos! Foto: Karli Saul
Negatiivsema nurga alt - kohapeal käinud Delfi piltnik rääkis, et palju tööd oli ka turvameeskonnal. "Miks osa inimesi üldse pileti ostsid? Läksid kaklema ja viidi platsilt enne kontserdi algust minema," märkis ta.
Pürotehnika pealt kokku ei hoita - iga loo järel lendab midagi taeva poole. Samas on kava veidi muudetud hiljutiste terrorirünnakute valguses. Kokku pole hoitud ka rõivaste pealt. Mainisime ennist, et laulja vahetas korra kostüümi. See oli alles algus!
Kärts ja mürts! Just nii tuli Rammstein lavale! http://publik.delfi.ee/news/videod/publiku-video-rammstein-astub-lavale?id=78525645
Säästuversioon kontserdist - bändi ei näe, aga kuuleb küll.
Kontsert on täies hoos! Fännitsoonis elab rahvas elavalt kaasa, vaid VIP-tsoonis istutakse toolidel. Kes piletihinda liiga kalliks pidasid, aga kontserti kuulata tahtsid, seisavad väravate taga. 
Rammstein on alustanud tempokalt - laulja Till Lindemann jõudis juba kostüümigi vahetada. Loodame, et põhjamaalased peavad tempole vastu ja elavad täiel rinnal kaasa. 
Isegi tualetijärjekorrad haihtusid... Rahvas on kogenenud laulukaare ette. 
Täismaja on tõesti õige sõna kontserti ilmestama. 
Võimas! Muide, osa pidulisi siiski seda vist nii võimsaks ei pea, seistakse ikka õllejärjekorras. 
Kõik on valmis... Kontsert algas! Nagu näha, pakuti soojenduseks ka tulevärki. 
Rammsteini kontserdil on kohal palju kuulsusi. Teiste hulgas võib üle pika aja avalikkuse ees näha ka lavastaja Tiit Ojasood. Mäletatavasti tõmbus ta avalikust elust tagasi pärast seda, kui aasta eest tuli välja, et ta lõi noort näitlejatari. 
Lavalt manitseti, et inimesed naudiks ikka kontserti, mitte ei üritaks seda telefoniga meeleheitlikult salvestada. 
Ootusärevus: pool tundi veel kannatust vaja. 
Arvestades turvanõudeid on kummastav, et üks mees liigub isegi ringi musta maskiga. Ilmselt läheb ühel hetkel mõni turvamees temaga juttu puhuma. 
Lauluväljaku nõlv on rahvast täis, juba huilatakse ja kutsutakse Rammsteini lavale. Ilmselt läheb veel circa 40 minutit. 
Alkoholihinnad on üpris mõistlikud. Võrdluseks - kirjutasime täna Soomes toimunud eestlaste jaaniõhtust. Seal olid hinnad 1,5 kuni 2 eurot kallimad. 
Suurürituste tüüpiline probleem - tualetijärjekorras tuleb kannatada tükk aega. 
Mustasch lõpetas! Rammsteini on lavale oodata veidi vähem kui tunni pärast. 
Üheks märksõnaks on kindlasti ka järjekorrad - pildil on rivi T-särke müüva kioski ees. 
Kirev fännitar ütleb, et tema on Rammsteini fännanud 15 aastat. Ilmselt vaatab ta kontserti kõrgelt mäe otsast, aga mine sa tea - eks kontserdi alguseni veel aega ka.
VIP-ala, kuhu koha lunastamiseks tuli maksta paarsada eurot. Maitse asi, kas just hanereas toolidel istudes, katus pea kohal, saab parima elamuse. 
Fänn Kristjan rääkis Publikule lõõpimisi, et temast sai fänn juba emaüsast väljudes. Tema lemmiklooks on "Pussy". 
Siiani kulgeb kõik kui õlitatud kellavärk - kella 20 paiku alustas Mustasch! 
Publik vestles ühe neiuga, kes ütles, et on Rammsteini fänanud juba seitsmendast eluaastast peale. Mõelda, samal ajal fännasid tema sõbrannad hoopis (euro)tümakabändi Scooter. Nüüd on neiu esimest korda Rammsteini live-kontserdil. Tema lemmik on "Reise, Reise". Kui kava on sama, mis eile Soomes, siis on see juba teine lugu! 
Ilmekas näide tulihingelistest fännidest. Erinevalt nii mõnestki "viie sekundi poptähest" on Rammsteinil teistsugune fännibaas. Mis siin ka imestada, bänd on tegutsenud juba nii kaua. 
Kes Rammsteini särki ei taha, on ka rahvuslikke alternatiive! 
Toidutänav on näljastest fännidest umbes. Nagu näha - hinnad on üpris krõbedad. 
Ja samal ajal väravate taga. Järjekord pikeneb ja pikeneb. Peaesinejani on aega veel paar tundi. 
Taolisi masse näeb lauluväljakul üliharva - ennekõike meenuvad laulupeod. 
Winny Puhhi puhul ei üllata enam midagi. Või siiski -  näiteks visati publiku hulka trussikud. 
Praegu on laval Winny Puhh - nagu võiski arvata, elas rahvas elavalt kaasa legendaarsele "Peegelpõrandale"! "Jalas polnud pükse, jalas polnud pükse..."
Publiku toimetajad Jaane & Aili jõudsid viimaks pärale!
Publiku andmetel müüdi kontserdile kokku 49 999 piletit!
Üksluisest hallist massist Rammsteini fännide puhul rääkida ei saa. Fotod: Karli Saul
Rammsteini kõige lühem liige kohtus Publikuga kõige lühema toimetajaga: https://www.instagram.com/p/BVNEO_-Aj8M/?taken-by=publik.ee
Olime teel intekale bändi kitarristi Paul Landersiga, kui järsku sattus teele Rammsteini ninamees Till Lindemann. https://www.instagram.com/p/BVM-ZmtAtkA/?taken-by=publik.ee
Korruta, mis sa korrutad - ikka ei õpita. Korraldajad on manitsenud, et süüa-juua saab osta üldiselt vaid sularaha eest. Lauluväljakul on vaid üks pangaautomaat, selle juures on praeguseks juba pikk rivi inimesi, kel polnud meeles varem raha välja võtta. Üldiselt on aga meeleolud positiivsed, vahepeal on päikegi välja tulnud ja vast suuri vihmahooge oodata pole.
Praeguseks on kogu bänd kohal. Nende esinemiseni on veel üle kolme tunni aega. 
Üks Rammsteini liikmetest saabus mõni aeg tagasi turvameeskonna saatel lauluväljakule, teised tulevad veidi hiljem. Foto: Karli Saul
Väravad avati kell 16 ja praeguseks on kohal juba palju rahvast. Esimene soojendusesinaja läheb lavale kell 19. http://publik.delfi.ee/news/muusika/fotod-i-rammsteini-kontserdi-eel-agarad-fannid-kohal-juba-mitu-tundi-enne-sou-algust?id=78523515
Väike põige ajalukku: Rammstein esines Eestis esimest korda 2001. aasta novembris. Toona kirjutas kontserdist Eesti Päevalehte loo Mihkel Raud. "Kontserdi lõppedes läbi lumise parkla sumbates tundsin vastupandamatut soovi midagi ära lõhkuda. Oleks Rammstein pisutki kehvem olnud, poleks nii läinud. Aga nad olid täiuslikud." http://epl.delfi.ee/news/kultuur/rammsteini-samm-toi-surma?id=50812153
Rammsteini liikmed Telliskivis loomulikult märkamatuks ei jäänud. Kaks neiut kibelesid nendega isegi lauda jagama. https://www.instagram.com/p/BVM4DybhgGo/
Pole ennustajaoskust vajagi, et öelda, et lauluväljaku väravate juures on õhtul metsikud järjekorrad. Seetõttu tulid paljud tulihingelised fännid kohale juba varakult (väravad avati kell 16). Üks lugeja rääkis, et ta sai Oru väravate juurest sisse kümne minutiga, ent järjekorrad muudkui pikenevad. 
TABATUD: Rammstein paistab hetkel Telliskivis redutavat! https://www.instagram.com/p/BVMt_bNDyLB/?taken-by=swetlana_gyrewic
Praegu küll kallab, ent ilmateade lubab õhtuks siiski veidi paremat ilma. Kas ka päriselt nii läheb...seda näeb alles mõne tunni pärast. Igaks juhuks tasuks end soojalt ja mugavalt riidesse panna ning kaasa haarata ka vihmakeep. Vihmavarjud ja muud teiste muusikasõprade vaadet häirivad esemed on kontserdil keelatud.
Winny Puhhi tänase kontserdi imetabane reklaamklipp:
http://publik.delfi.ee/news/muusika/top-5-kremli-propagandast-keelatud-plaatideni-ehk-rammsteini-karjaari-koige-komulisemad-seigad?id=78517999
Mehed juba valmis: https://www.facebook.com/Mustaschofficial/posts/811447948980139:0&width=500
Bändi solist Ralf on tuntud oma lahkete suudluste poolest - ehk näkkab siinsetel näitsikutel tänagi? http://publik.delfi.ee/news/paevapilt/fotod-mustaschi-solist-eesti-tudrukud-te-olete-koik-minu-omad?id=64221309
Enne Rammsteini astuvad täna õhtul lavale Eesti kõige kreisim bänd Winny Puhh ja Rootsi ansambel Mustasch, kes on siin kandis nii mõnegi vallatusega hakkama saanud: http://publik.delfi.ee/news/muusika/mustasch-me-paneme-kovasti-pidu-aga-pole-laval-kunagi-purjus?id=64109483
Tallinnasse on rokkima tulnud mehi igast kandist: https://www.instagram.com/p/BVMoGmghcHH/?taken-by=sieme87
Tähtis info, mis tuleks enne kontserdile minemist kindlasti kõrva taha panna: http://publik.delfi.ee/news/muusika/tahtis-info-turvalisusest-liikluse-ja-parkimiseni-ehk-rammsteini-tallinna-kontserdi-kulastaja-meelespea?id=78520731
Siinkohal on vist paslik tunnistada, et ka Publikut ootab peagi ees kohtumine sakslastega!
Bändi kitarrist Richard on ka vahepeal rajalt maha võetud: https://www.instagram.com/p/BVMkHDqFLJO/?taken-by=oxicaaa
Või siis hoopis selline?
Õhtuks Rammsteini meik pähe?
https://www.instagram.com/p/BVKqfpRF9md/?taken-by=fbiconcertclub
Sularaha kaasa! Rammsteini ametliku tuurisärgi saab endale soetada 25-30 euro eest:
Meenuta, kuidas bänd seitse aastat tagasi Saku Suurhallis rokkis: http://publik.delfi.ee/news/muusika/fotod-rammstein-poles-laval-heleda-leegiga?id=29388579
Hakkab vaikselt õhtuks kütet tegema: http://publik.delfi.ee/news/muusika/teeme-sooja-vii-end-juba-varakult-voimsa-kontserdi-meeleollu-ja-kuula-rammsteini-parimaid-palu-mis-kolavad-tana-ohtul-ka-tallinna-lauluvaljakul?id=78518049
Ei tea, kas Lauri Liiv läheb ka täna Lauluväljakule rokkima? Publikul on siiani eredalt meeles tema ekstrakõhe näosaate etteaste:
Reedel mängiti soomlastele ette sellised lood ning ootuste kohaselt peaks sama set list käiku minema ka täna õhtul:
Paistab, et rokkar kohtab pea oma igal sammul tulihingelisi fänne: https://www.instagram.com/p/BVKq24YDk3x/?taken-by=indromadison
Mõni rokisõber on lausa Venemaalt kohale sõitnud! https://www.instagram.com/p/BVKuBHLhMUh/?taken-by=gagar1n
Mõnel õnnelikul fännil õnnestus leida ka tee Till Lindemanni embusesse: https://www.instagram.com/p/BVK5M84lAs7/?taken-by=kiksik29
Samal ajal lasid aga staarid Eesti toidul hea maitsta: http://publik.delfi.ee/news/muusika/paeva-klops-rokkstaarid-kohal-rammstein-lasi-vanalinna-restoranis-eesti-toidul-hea-maitsta?id=78520337
Eile saabusid Tallinna Lauluväljakule kümned rekkad ja kordades rohkem töömehi.
Paraku peab mainima, et kui mõnel tekkis alles nüüd suur tahtmine kontserdist osa saada, siis piletid on juba ammu läinud... http://publik.delfi.ee/news/muusika/fannid-ahastuses-lauluvaljak-polegi-kummist-rammsteini-kontserdi-piletid-muudi-juba-valja-ja-lisa-ei-tulegi?id=77604194
Juba täna õhtul on Tallinnas oodata eriti võimsat sõud! http://publik.delfi.ee/news/muusika/voimas-saksa-industriaalroki-lipulaev-rammstein-annab-tuleval-suvel-tallinnas-plahvatusliku-kontserdi?id=76413855


Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare