Hiiu Folk rakendab keskkonnasõbralikke lahendusi ja keskendub keskkonnatemaatikale, et vähendada festivali ökoloogilist jalajälge. Kuna festivalidel tekib toitlustamisega seoses palju jäätmeid, siis sel aastal korraldab Hiiumaa Pärimusmuusikafestival koostöös Säästev Eesti Instituudiga keskkonnakoolituse festivali toitlustajatele, kuidas säästlikumalt toimetada ja vähendada tekkivaid jäätmeid. Festivalile eelneval kolmel päeval toimuvad koostöös Hiiumaa Keskkonnaametiga keskkonnapäevad, kus tutvustatakse loodushuvilistele loomi meilt ja mujalt ning räägitakse säästvast arengust.

Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak: “Keskkond, mis meid igapäevaselt ümbritseb ja selle keskkonna tervis sõltub suuresti inimeste valikutest ja samuti mõjutab see omakorda meid. Pöörame oma festivaliga keskkonnateemale rohkem tähelepanu, et teadvustada inimesi sellest, kui palju me tegelikult oma käitumisega ja valikutega võime teha keskkonnale ja ka iseendile head või halba”.

Keskkonnatelgis Kassari Kiigeplatsil on huvilistel võimalik arvutada välja oma ökoloogiline jalajälg ja saada teada, kuidas rakendada oma ellu säästvamaid ning keskkonnasõbralikumaid lahendusi. Samuti jagab teadmisi festivalil prügi sorteerimise õpituba, kuidas juba jäätmetega õigesti ringi käies saab aidata kaasa puhtamale keskkonnale. Koostöös festivali koostööpartneri AS Veoliaga on külastajate jaoks kontserdipaikades tagatud jäätmete liigiti sorteerimine vastavatesse konteineritesse.

Alkoholivaba pärimusmuusikafestival Hiiu Folk ootab 19-22.juulil kõiki muusikasõpru kogu perega nautima saarelikult rahulikku atmosfääri ja eelkõige head muusikat. Pärimusmuusikafestivalil astuvad üles teiste seas Kärt Tomingas, Svjata Vatra, Tõnis Mägi ja Kärt Johanson, Oort, Robirohi, Kriminaalne Elevant, Henry Laks, Aamos Duo (Shetland/Norra), Metsatöll.