Tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session tuleb taasJJ Street 2013 finaalpäev
JJ Street 2013 finaalpäevFoto: Christo Neemre

Sel sügisel saab Tallinnast tantsupealinn, sest oktoobrikuu alguses vallutab linna põrutavalt põnev tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session, kuhu eelmisel aastal müüdi nii palju pileteid, et inimestel tuli jääda uste taha.

6.-12. oktoobrini on põhjust silmad tähelepanelikult lahti hoida terves Tallinnas, sest juba seitsmendat aastat algab tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session, mis aastate jooksul on Eestisse toonud maailma kuulsaimate artistide tantsijaid ja koreograafe, kuid ka suurepäraseid jumestuskunstnikke, mc-sid, beatboxi- ning graffitimeistreid.

12. oktoobri finaalpäeval hindavad tantsijate oskusi nimed, mis maailmas pikka tutvustamist ei vaja. Tõepoolest, Eestisse jõuavad Willow Smithi „Whip my Hair“ muusikavideo tantsija, Michael Jacksoni ja Mariah Carey kauaaegne koreograaf, maailma ühe kuulsaima võistluse Red Bull BC kahekordne võitja ning suurimate brändide telereklaamides ja säravaimates muusikavideotes osalenud tantsijad, kellest kirjutatakse nii ookeani taga kui ka üle Euroopa. Staaride kokkutulek pakub pealtvaatajatele unustamatut showd, mida ei leia ei Youtube`ist ega ka MTV-st.

Seotud lood:

Tantsuvõistluse kategooriaid on sel aastal tervelt 13 ning osaleda saavad igas vanuses tantsijad. Auhinnafond 6000 eurot tõmbab hinge kinni nii mõnelgi ning sunnib trennisaalis harjutama terve septembrikuu. Eestisse on saabumas tänavatantsijate koorekiht ligi 20 erinevast riigist.

Lisaks tantsule kohtuvad JJ-Street Baltic Sessioni ilupäeva „Witness the Beauty“ raames moest, glamuurist ja ilust pakatavad jumestus- ja soengukunstnikud ning modellid, kelle meeskondade vahel algab tuline lahing. Kõikide osalejate tööd valmivad loetud aja jooksul vaatajate silme all ning neid saab näha põneval moeetendusel, mida juhib Elina Born.

Ei unustata ka suurepäraseid tänavakunstnikke, kes joonistasid eelmisel aastal oma töid vihmast ja külmast hoolimata ning nüüd kaunistavad need Telliskivi loomelinnakut. "JJ-Street Baltic Session Street Art Jam saab sel aastal olema veelgi värvilisem, põnevam ja eksootilisem ning osalema saabuvad ka välismaised talendid. Seega, kui on soov, et oma kätetöö ei jääks lihtsalt märkmiku vahele või lauasahtlisse, on aeg oskused proovile panna," kutsuvad korraldajad kõiki festivalist osa võtma.

Esmakordselt toimub klubis Hollywood aset kuuma tantsustiili vogue tantsijate võistlus Vogue Ball.

JJ-Street Baltic Session tänavakultuurifestival on suunatud kogu perele ning ootab osalejaid kõikidele sündmustele.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare