Disainer Luule Pakkas leiab: „Oleme jõudnud ajastusse, kus on paljugi võtta, kuid paljustki hakkab siiski juba ka vajaka jääma. Seega, et meile kõike kauemaks jätkuks, oleks mõistlik kokku hoida ja anda asjadele võimalus elada pikaajalisemalt — nii nagu pidasid vastu meie esivanemate asjad, mida pärandati ka edasi. Üks viis selleks on kindlasti ka see, kui me kõiki riideid, mis meile mingil põhjusel enam ei sobi, kohe minema ei viska. Lähenegem loominguliselt ja nuputagem, kuidas ese taas vajalikuks ja vahvaks muuta. Olgu see siis ümbertegemise kaudu, sõbranna või tuttavaga vahetades.“

Luule on palju tegelenud ümberdisainimisega laste jaoks. „Üleliigseks muutunud täiskasvanute riietest saab väga edukalt teha uusi toredaid rõivaid lastele, lastele väikseks jäänud asjadest saab teha neile uusi. Näiteks, lühikeseks jäänud T-särgist saab tüdrukule lihtsa vaevaga kleidi.
Samuti saab kena kleidi, kui isa või ema T-särgi alumine osa ära lõigata ja krookida see lapsesärgi alumise osa külge. Poiste laiu pükse saab pikendada soonikotstega, mis annavad pükstele eksootilise ja lõbusa väljanägemise.“

Luule armastab ka trikotaaži. Ta kinnitab: „Trikotaaži ei tasu karta. Kui kangas on puuvillane või sisaldab elastaani, ei vaja see kodustes tingimustes ääristust. Trikotaažsärke ribadeks lõigates saab lõnga, millest koju vaipu kududa, ehteid-kaunistusi meisterdada või heegeldada, näiteks poevõrke, mis aitaksid säästa keskkonda kilekottidest. Ribasid peaks lõikama nii, et need saaksid võimalikult pikad ja neid saaks kokku kerida.“ Luule tuletab meelde: „Ise tehtud, hästi tehtud!“

Disainer Margit Salk valib ümberdisainimiseks peamiselt võimalikult tavalise, isegi igava eseme, et seda omale meelepäraste vahenditega kaunistada. Tema lemmikmeetodiks on tikkimine: roosid, pärlid, masintikand. „Mida suurema numbriga ese, seda rohkem materjali, mida igapidi ümber töödelda — tükeldada, teha uusi lõikeid, värvida jne.“ Ta väldib trükitud piltidega tooteid, sest „need tunduvad pretensioonikad“. Efektsest kangast, nt litritega, esemeid kasutab ta siiski samuti. “Sinna juurde juurdelõikusjääke lisades on võimalik saada väga omanäoline ja pidulik toode.“ Talle meeldib kombineerida ka sama koostisega eri värvi esemeid. Margit möönab: „Riiete valikul lähtun eelkõige iseenda isiklikust maitsest. See on ka ümberdisainimise üks peamisi võlusid — saab teha just selliseid asju, mis on su enda nägu ja tegu.”

17.–19. novembril (N–L) kutsub ReUse Republic juba traditsiooniks kujunenud, ent ikka üllatusterohkele uuskasutusdisainiturule Tartu Kaubamajja. Muuhulgas jagatakse huvilistele nippe rõivaste ümberdisainimiseks ning muid näpunäiteid keskkonnasõbralikuma elustiili viljelemiseks ReUse Republicu ja Dr. Hauschka stiilimuutuse raames, millest pildimaterjali saab Delfi Naistekas näha juba õige pea.