Vladimir Leschiovi ja Kaspar Jancise „VILLA ANTROPOFF“ kandideerib Euroopa filmiauhinnale
Euroopa filmiauhinnale kandideerib 14 lühifilmi, sealhulgas ka Vladimir Leschiovi ja Kaspar Jancise „VILLA ANTROPOFF“
Viimane selle aasta nominent kuulutati välja Drama lühifilmifestivalil Kreekas ning sellega on kõik lühifilmi auhinna nominendid avalikustatud.
Lühifilmi auhinda annab välja Euroopa Filmiakadeemia koostöös erinevate filmifestivalidega üle kogu Euroopa. Igal partner-festivalil esitleb sõltumatu žürii ühte lühifilmi, mis kandideerib Euroopa lühifilmi auhinnale.Nominendid esitatakse Euroopa Filmiakadeemia 2700 liikmele, kes valivad võitja. Euroopa Filmiakadeemia lühifilm 2012 selgub 25. Euroopa filmauhindade tseremoonial, mis toimub 1. detsembril Maltal.
Filmist „Villa Antropoff” Eesti Joonisfilmi lehel: http://www.joonisfilm.ee/filmid/1121-2
Euroopa filmiauhindade nominendid lühifilmide kategoorias on:
Genti lühifilmi nominent
DEMAIN, ÇA SERA BIEN (Homme saab olema hea)
Režissöör: Pauline Gay
Prantsusmaa, 16 min, mängufilm
Valladolidi lühifilmi nominent
SUPERMAN, SPIDERMAN SAU BATMAN (Superman, Spiderman või Batman)
Režissöör: Tudor Giurgiu
Rumeenia, 11 min, mängufilm
Corki lühifilmi nominent
TWO HEARTS (Kaks südant)
Režissöör: Darren Thornton
Iirimaa, 17 min, mängufilm
Bristoli lühifilmi nominent
MITEN MARJOJA POIMITAAN (Kuidas marju korjata)
Režissöör: Elina Talvensaari
Soome, 18 min, dokumentaalfilm
Angersi lühifilmi nominent
L'AMBASSADEUR ET MOI (Suursaadik ja mina)
Režissöör: Jan Czarlewski
Šveits, 15 min, dokumentaalfilm
Rotterdami lühifilmi nominent
IM FREIEN (Vabas õhus)
Režissöör: Albert Sackl
Austria, 23 min, eksperimentaalfilm
Berliini lühifilmi nominent
VILAINE FILLE MAUVAIS GARÇON (Kaks laeva)
Režissöör: Justine Triet
Prantsusmaa, 30 min, mängufilm
Tampere lühifilmi nominent
CSICSKA (Elajas)
Režissöör: Attila Till
Ungari, 20 min, mängufilm
Krakowi lühifilmi nominent
VILLA ANTROPOFF
Režissöör: Vladimir Leschiov & Kaspar Jancis
Läti/Eesti, 13 min, animatsioon
Grimstadi lühifilmi nominent
SESSIZ / BÉ DENG (Vaikne)
Režissöör: L. Rezan Yesilbas
Türgi, 14 min, mängufilm
Vila do Conde lühifilmi nominent
MANHÃ DE SANTO ANTÓNIO (Püha Antoniuse päeva hommik)
Režissöör: João Pedro Rodrigues
Portugal, 25 min, mängufilm
Locarno lühifilmi nominent
BACK OF BEYOND (Teise poole tagune)
Režissöör: Michael Lennox
ÜK, 25 min, mängufilm
Veneetsia lühifilmi nominent
TITLOI TELOUS (Raamist välja)
Režissöör: Yorgos Zois
Kreeka, 10 min, eksperimentaalfilm
Drama lühifilmi nominent
EINSPRUCH VI (Vastuväide VI)
Režissöör: Rolando Colla
Šveits, 17 min, mängufilm