Nüüd kui rahvusvaheline filmifestival Itaalia pealinnas on just lõppenud, võib öelda, et Saksa-Austria-Eesti koostööfilm võib nautida oma suurt edu. Itaalia press ja festivali publik tervitasid filmi ja selle peaosalisi Paula Beer’i, Edgar Selget, Tambet Tuisku ja Jeanette Hain’i suurte ovatsioonidega. Filmi peaprodutsenti Meike Kordest tsiteerides: “Inglise kihlveokompaniid pidasid Paula Beeri võimalusi võita isegi suuremaks kui Keira Knightley’i omi ning press nägi temas potentsiaalset parima naisosatäitja auhinna võitjat. Sellest enam oleme me meelitatud, et film sai žürii eripreemia, see on suur au kõigile näitlejatele ja kogu meeskonnale”.

Festivali lõputseremoonia galal anti filmi originaalmuusika autorile Anette Fockile üle ka parima filmimuusika auhind TEATRO POLITEAMA DI CATANZARO, millega kaasneb auhinnaraha 10 000 eurot. Tegemist on ühe rahvusvaheliselt kõige olulisema filmimuusika auhinnaga. Eelmisel aastal sai selle Ennio Morricone “Baaria” jaoks loodud filmimuusika eest.

„Polli päevikud“ on üles võetud valdavalt Eestis, Matsi rannas, Varbla vallas, Pärnumaal, 2009. a suvel just selleks otstarbeks otse merre püstitatud suurejoonelises mõisas.

Eesti-Saksa-Austria koostööfilmi “Poll” stsenarist ja režissöör on baltisaksa juurtega Chris Kraus, kes on antud projektiga tegelenud juba 15 aastat. Chris Krausi puhul on tegemist tunnustatud Euroopa režissööri ja stsenaristiga, kelle eelmine film „4 minutit“ oli üliedukas nii kinodes kui ka rahvusvahelistel filmifestivalidel ning sai ka 2007. aastal parima saksa filmi auhinna (German Film Award).

Film „Polli päevikud“ käsitleb Eesti ajalugu – tegevus toimub Eesti ajaloo jaoks olulistel Esimese Maailmasõja eelsetel aastatel Eesti külas. „Poll“ on lühend Põllula mõisast, mis kuulus Chris Krausi perekonnale. Seal toimubki kogu filmi tegevus 1914. aastal.

„Polli päevikud“ maalib kummitusliku pildi 20. sajandi algusaastate Saksamaa Keisririigi ja Vene Tsaaririigi ristumisteele jäänud ning hukule määratud ühiskonnas valitsevatest rusuvatest meeleoludest. I Maailmasõja eelõhtul jõuab 14-aastane saksa tüdruk (Paula Beer) tagasi oma koju Läänemere rannikul, kus pinged maad jagavate sakslaste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal kui tüdruku morbiidne teadlasest isa (Edgar Selge) hoiab perekonda oma julma kontrolli all, ravib kirglik noor tüdruk haavatud Eesti anarhisti (Tambet Tuisk) – alguses uudishimust ja siis trotsist, mis annab tõuke pidurdamatule ahelreaktsioonile.

Filmi Eesti esilinastus toimub Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali võistlusprogrammi raames ja jõuab Eesti kinolevisse detsembri lõpus.