"Kuuuurija": Iraj Zand uimastas endise Miss Estonia, toetas teismelisi lastekodulapsi ja tõi neile Laura Kõrgemäe koolitust andma

 (300)

"Kuuuurija": Iraj Zand uimastas endise Miss Estonia, toetas teismelisi lastekodulapsi ja tõi neile Laura Kõrgemäe koolitust andma
Kuvatõmmis "Kuuuurija"

Tänases "Kuuuurijas" võttis Katrin Lust fookusesse skandaalse ärimehe Iraj Zandi tegevuse. Anonüümseks jääda sooviv endine Miss Estonia süüdistab Zandi vägistamises ja väljapressimises. Samuti toetas mees Eesti lastekodusid ja poseeris koos teismelistega lastekodu laagris tehtud fotodel.

Klienditeenidaja, kes sai 45 minuti eest 510 eurot

"Kuuuurijas" rääkis anonüümsust palunud klienditeenindajana töötav naine, keda tutvustas Zandiga üks tema sõbranna. Mehega kohtuti Solarise keskuse läheduses asuvas luksuslikus korteris. Naise sõbrannal oli parajasti rahaliselt raske aeg ja seetõttu asus ta Zandiga 2000 euro eest kuus seksima.

"Ta maksab 2000 eurot kuus. Kui mina teada sain, siis ta oli juba kolm kuud Zandiga suhelnud. Vahepeal tulid sellised imelikud ostud, teadsin, et sõbranna ei teeni nii palju," kirjeldas naine.

Voodis ei pidavad ärimees midagi erilist nõudma, kõik pidi toimuma väga kiirelt ja viisakalt. Mõnel kuul pidi 2000 euro eest ainult ühe korra Zandiga magama, vahel ka rohkem kordi. Teenitav summa jäi alati samaks.

Anonüümsust palunud naine kohtus Zandiga päevasel ajal, nad läksid koos sõbrannaga mehe korterisse. Päras 45 minutit otsustas naine lahkuda, kuna ta ei tundunud ennast olukorras mugavalt. Zand kinkis naisele kolmveerandtunnise veinijoomise eest suurema summa sularaha.

Seotud lood:

"Ma olin seal 45 minutit. Ütlesin, et pean nüüd minema. Tol hetkel ta ei öeldnud midagi. Ma sain aru sellest, kui palju ta mu sõbrannat näppis, et ta juba ootab voodisse minekut. Ta oli rahulik ja andis mulle 500 eurot. Ta läks magamistuppa ja tõi selt 500 eurot, andis veel sulas. Mainisin, et ma hakkan liiikuma. Ütlensin, et lähen taksoga, siis andis veel 10 eurot peale," kirjeldas naine tulusat õhtut.

Endise Miss Estonia ärakasutamine

"Kuuuurijale" saatis oma kommentaari üks naine, keda tutvustas Zandiga endine Miss Estonia. Kuna naine usaldas tuntud inimest, siis kohtuti Zandiga Tallinnas Gianni restoranis. Skeem oli jälle sarnane, noorele naisele pakuti kerget teenimisvõimalust.

"Õnneks ma ei läinud sellele missivõistlusele. Mingeid lepinguid ei olnud, öeldi lihtsalt et ma saan kõvasti raha ja poodelda," sõnas naine.

"Kuuuurija" võttis ühendus endise Miss Estoniaga, kes väitis Lustile, et ta oli ise Zandi ohver ja mees ähvardas teda aastaid ja sundis teda tüdrukuid vahendama. Saates esines endine miss anonüümselt.

Tuntud naine kinnitas, et ta tõepoolest viis tüdrukuid ärimehega kohtuma, kuid ta oli ka ise väljapressimise ohver. Zandiga tutvuti Laura Kõrgemäe kaudu.

"Paar aastat tagasi oli olukord, kus oli vestuls Lauraga, et Eestis võiks missindust edasi arendada. Laura rääkis, et on olemas inimene, kes selle arendamisest huvitatud oleks," rääkis eksmiss.

Esimene kohtumine Zandiga toimus juba 2013. aastal, mees tegi ettepaneku jätkata vestlusega Pirital asuvas kodukontoris. Zand pakkus naisele veini ning vestlus kulges üsna tsiviliseeritult. Ühel hetkel hakkas aga tal silme eest pilt virvendama ja naine ärkas ihualasti mehe voodis.

"Ma ei pöörnudnud politseisse, kuna tundisn ennast süüdlasena. Seda ongi raske kirjeldada. Praegu mõtlen küll, et miks ma nii loll olin," rääkis naine.

Hiljem ütles Zand endisele Miss Estoniale, et nende tegevus on salvestatud ja kui naine ei tee seda, mida vaja, siis saadab ta materjalid eksmissi elukaaslasele.

Pärast seda manipuleeris Zand naisega aastaid ja sundis mehele erinevaid teeneid osutama. Zandi vastu ei julgenud eksmiss astuda kuna uskus ärimehe juttu, et ta on väga mõjukas ja tal on dipomaatiline puutumatus.

"Üks tüdruk suure ärimehe vastu, mida sa suudad teha. Mastaabist kuuldest olin ma šokeeritud, see on süstemaatiline tegevus. Noorte tüdrukutega manipuleerimine ei ole kõige keerulisem," tõdes eksmiss.

Projektid Eesti lastekodudega

Zand on ennast esitlenud ka kui Eesti lastekodude suurtoetajat, mehe advokaat Indrek Leppik kinnitas seda. "Kuuuurijas" näidati fotosid Tartu Mäe lastekodu laagrist, mida korraldas suhtekorraldaja Iiris Tomson.

Tomson ise ei olnud nõus teemat kommenteerima, ta palus kõik küsimused edastada lastekodu juhataja Helle Siigurile. Juhataja sõnas, et Zand ei ole lastekodu kunagi otse toetanud, kõik laagrid ja välisreisid on korraldanud Iiris Tomson.

Suvelaagrites käisid ka teismelised tüdrukud, neile korraldati seminare, et valmistada lapsi paremini ette ellu astumiseks. Üks noortele kõnelejatest oli olnud ka Laura Kõrgemäe

Fotodel on noortel seljas Zandi hotelli logodega t-särgid. Just sinna hotelli otsis Zand ka Eestist tüdrukuid. Ühel fotol oli Tomson koos lastega välisreisil ja tänas sotsiaalmeedias sellele ka härra Zandi.

Kuvatõmmis "Kuuuurija"
Kuvatõmmis "Kuuuurija"

Süüdistused "Kuuuurijale" Zandi poolt

Ärimees ise väidab oma advokaadi vahendusel, et "Kuuuurija" nimel üritati talt 150 000 eurot bitcoinides välja pressida. Vastasel juhul kujutatakse teda saates vägistaja ja lasteahistajana. Lust sõnas, et sellised süüdistused ei vasta tõele.

Iraj Zandi vastulause täies mahus on loetav allpool "Kuuuurija" Facebookis.

Täispikkuses intervjuu endise Miss Estoniaga on vaadatav allpool!

Täispikkuses intervjuu veinijoomise eest 510 eurot saanud naisega on vaadatav allpool!

Loe veel

Tähtede mäng
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare