Kus on meie riigi esihärra? Presidendi abikaasa hoiab oma esinduskohustuste täitmisest kõrvale

 (42)

Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja härra Georgi-Rene Maksimovski
Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja härra Georgi-Rene MaksimovskiFoto: Tiit Blaat

Erinevalt eelmistest esiabikaasadest Evelin Ilvesest ja Ieva Ilvesest hoiab praeguse presidendi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski madalat profiili, arvesatavat esindustasu saav mees ei olnud nähtavalt Kersti kõrval isegi eelmisel nädavavahetusel toimunud laulupeol.

Kuigi Georgi-Rene loobus oktoobris ametiautost ja sekretärist, saab ta iga kuu endiselt kopsakat esindustasu. Mehele tasutakse esihärra kohustuste täitmise eest 1590 eurot kuus. Seda veidram on olukord, et mees võtab üsna harva vaevaks oma abikaasaga kõrgeid külalisi tervitada ning üritustel osaleda.

President Kaljulaiu avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe kommenteerib Õhtulehele, et Maksimovski on osalenud kohtumistel, visiitidel, üritustel ning seda nii riigipeaga kui ka ilma. "Eraldi arvestust selle üle ei peeta. See, millist rolli ja mil moel täidab riigipea abikaasa, on riigipea ja tema abikaasa otsustada vastavalt sellele, mis on mõistlik ja vajalik," rääkis Linnamäe.

Loe refereeritud artiklit pikemalt Õhtulehest.

Georgi-Rene Maksimovski on Kersti Kaljulaiu abikaasa, kes on varem pikalt töötanud Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuses, praegu on mees kodune ja hoolitseb laste ning majapidamise eest. Georgi-Rene on rahvuselt eestlane, sünnijärgne Eesti kodanik, hariduselt sideinsener.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare