ÜLLATUS: Eurovision kuulutab üle maailma, kuidas lauluvõistluse koduleht Eestis sündis

 (8)

Elina Born ja Stig Rästa Eurovisionil
Elina Born ja Stig Rästa EurovisionilFoto: Andres Putting

Eurovisioni lauluvõistluse koduleht on maikuus Kiievis toimuva konkursi eel läbinud põhjaliku uuenduskuuri ning tuletab oma fännidele üle maailma meelde, et veebileht just Eestist alguse sai.

"Kujutlege – meeldiv päev Tallinnas, Eesti pealinnas. Vaid mõni kuu varem võitis see väike Baltimaa 2001. aasta Eurovisioni ja nüüd oli rahvusringhäälingu telejaama ETV ülesandeks 2002. aasta võitluse korraldamine. Janek Mäggi, toonane ETV veebijuht, kratsis pead ja mõtles, milline veebidomeen lauluvõistlusele tekitada. Ta otsustas Eurovision.tv kasuks, mis ilmus märtsis 2002. 15 aastat hiljem on internetis paljugi muutunud, kuid Eurovision.tv on ikka Eurovisioni ametlik veebiaadress," meenutavad lauluvõistluse korraldajad.

Edasi täpsustavad nad, kuidas Eurovisioni veebi ohjamise põhimõtted aastatega muutunud on - veel 2003. aastani oli leht võistluse korraldajamaa ohjata, aastal 2004. läks veebileht online-agentuuri kätesse, mida juhib tänaseni Euroopa Ringhäälingute Liit. Lehte on oluliselt uuendatud aastatel 2004, 2007, 2008, 2010 ja 2013 ning kokku on 15 aastaga Eurovision.tv lehte külastatud tervelt miljard korda.

Kae uut veebilehte SIIT.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare