PÄEVA KOMM: Koeratapp ja euroskandaalid Kiievis: Nagu potjomkinlus või nii! Ei tea, kas värvitakse muru ka ja kleebitakse puudele lehti?

 (4)

SÕBRAD KOER JA KASS
FOTO: Marko Mumm

Eile ja täna ilmnesid avalikkuse ette tulevase Eurovisioni lauluvõistlusega Kiievis nii mõnedki häirivad tõigad. Esmalt paljastus, et Kiievi linn tapab massiliselt hulkuvaid koeri ja kasse, seejärel teatasid Eurovisioni Kiievipoolsed produtsendid, et panevad ameti maha.

Et kodutute loomade tapmise teema võttis kiirelt laia kõlapinna, avaldame lugejate mõttekäike.

"Tumedaks teeb selle loo tõsiasi, et seda tehakse just enne suursündmust - et nagu potjomkinlus või nii. Seda võiks teha pigem pidevalt ja jooksvalt. Ei tea, kas värvitakse muru ka ja kleebitakse puudele lehti?" mõtiskleb Leunardusson.

"Kiievis on suured (30-50 looma) koertekarjad, need pole hüljatud loomad. Liiguvadki karjadena ja mõjuvad päris jubedalt. Kuidas nad on tekkinud, ei tea aga nii on juba paarkümmend aastat. Ukrainlased armastavad koeri ja püüavad neid ka toita aga kodustada neid kahjuks ei saa. Üldiselt kurb lugu ja head lahendust sellele pole," kirjutab kommentaator Manja.

"Sama toimus ka enne jalgpalli EM'i 2012. aastal. Päris rõvedad videod olid sellest "puhastustööst" internetis saadaval. Selline teguviis paneb ikka mõtlema küll, kuidas inimene saab nii julm olla teiste elusolendite vastu (antud juhul on tekkinud olukorras inimene ju ise veel ka otseselt süüdi)," tõdeb järgmine.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare