Kibe kaotusvalu või aus tõdemus? Riigiduuma saadik: Venemaa boikoteerigu Eurovisionit

 (3)

18. Sergei Lazarev – “You Are The Only One” (Venemaa)
18. Sergei Lazarev – “You Are The Only One” (Venemaa)Foto: Andres Putting

Möödunud aasta lauluvõistlusel jäi suur Venemaa esindaja Sergei Lazarev suure favoriidina üllatuslikult Ukraina järel teiseks. See oli idanaabritele silmnähtavalt suur šokk ja näib, et kibestumus on endiselt suur - Venemaa riigiduuma saadikud nõuavad tänavu, et riiki esindav laulja ei tohiks Kiievisse sõitagi.

Kuigi venelased pole veel oma eurolauljat valinud, arvatakse, et konkursi võidab Ukraina juurtega Aleksandr Panoiotov. Küll aga on kirgi kütmas duumasaadiku Vitali Milonovi kiri Venemaa telekanali Rossija 1 direktorile Konstantin Ernstile, et kanal ei näitaks Eurovisioni lauluvõistlust ja et Venemaa ei tohiks tagatipuks Eurovisionile sõitagi.

Donetskis sündinud, kuid nüüd Ukraina-vastaste sõnavõttude tõttu riiki sisenemikeelu saanud kunagine menulaulja Jossif Kobzon avaldas ajalehele MK, et Venemaal poleks mõistlik tänavusest lauluvõistlusest osa võtta.

"Venemaa osalusele olen täiesti vastu, sinnaminek oleks lollus. See annaks inimestele võimaluse avameelselt Venemaast halvasti rääkida! Miks me sinna minema peaksime?" Mõtiskles Kobzon. Mehe sõnul pole Eurovision enam ammu loominguline, poliitiline ega kaubanduslik seega osalemine pole kohustuslik ja ei vääri ei riigi osalust ega nende hääli.

Loe pikemalt Õhtulehest

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare