Eurovisioonilävel: täna tutvustame Belgia, Küprose, Taani ja Soome laulu!

 (4)

Eurovisioonilävel: täna tutvustame Belgia, Küprose, Taani ja Soome laulu!
Foto: John Mitropoulos/Eurovision.tv

Täna tutvustame Sulle nelja laulu, mis koos eestiga 22. mail Eurovisiooni esimeses poolfinaalis võistlevad ning räägime veidi ka lauljast endast.

Belgia
Iris - "Would you?"

17-aastane Iris on üks noorimaid Belgiat esindanud eurolauljaid. Enne teda esindas 1986. aastal sama riiki vaid 13-aastane Sandra Kim.

Iris on väiksest peale laulmisega tegelenud ning kohaliku talendivõitluse järel sai endale ka plaadilepingu.

Küpros

Ivi Adamou - "La La Love"

Küprose ringhääling valis 18-aastase Ivi Adamou välja pärast seda, kui preili X Factory teisel hooajal oma vokaalset potentsiaali ning võimsat karakterit tutvustas.

Taani

Soluna Samay - "Should've Known Better"

Guatemalas kasvanud Soluna võitis Danish Melodi Grand Prix 2012 ja just  see viibki preili Bakuusse. Laulmise ja tantsimisega alustas tüdruk  6-aastaselt, aidates oma isa, kes esines üle maailma tänavamuusikuna. Juba 10-aastaselt kirjutas ta laule, sest isa oli õpetanud ta mängima nii trumme, bassi, kui kitarri. Täna elab ta oma perega Copenhagenis, kuigi peab end maailmakodanikuks ning valdab viit keelt.


Soome

Pernilla - "När Jag Blundar"

21-aastane Pernilla võitis võistluse Finnish Contest for New Music (UMK) selle aasta veebruaris ning see saadabki ta Bakuusse.

Laul on kirjutatud tema emale ning preili emotsionaalne hääl peaks edasi andma tugevat sidet, mis valitseb iga ema ja tütre vahel ning selle on kirjutanud tema vend Jonas Karlsson, kes on tunnustatud produtsent Soomes.


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare